„…muzikos tikslas - sujaudinti sielą. Joks kitas menas taip subtiliai nesužadina žmogaus širdyje kilnių jausmų; joks kitas menas sielai neatveria gamtos grožio, pažinimo žavesio, tautų savitumo, jų audringų aistrų ir skausmingų kančių…“

 

[Žorž Sand]

Pagrindinis Arfos istorija Arfos draugija Kodėl verta groti arfa? Rėmimas
Kontaktai Renginiai / Naujienos Nuorodos Foto galerija

Renginiai / Naujienos

atgalBalandžio 28d. 19 val. M.K.Čiurlionio menų mokyklos šokių teatre koncertas "Arfos muzikos perlai". Dalyvauja Artemijus ir Andres Izmailovai (Rusija), Agnė Keblytė (Lietuva). Plačiau apie atlikėjus skaitykite čia.

 

Artemijus Izmailovas gimė 1994 m. Kijeve. Arfa pradėjo groti nuo šešerių metų. Šiuo metu jis mokosi Specialiojoje muzikos mokykloje-licėjuje prie Valstybinės Rimskio-Korsakovo konservatorijos Sankt Peterburge. Arfininkas tobulinosi garsių atlikėjų ir pedagogių  Mildos Agazarian, Benoit Wery, Isabelle Moretti meistriškumo kursuose.

A. Izmailovas yra kelių tarptautinių arfos konkursų laureatas – Velso tarptautiniame konkurse laimėta II vieta (2006 m.), o konkurse Segede (Vengrija, 2010) tapo savo amžiaus grupės nugalėtoju.

Arfininkas nuolat dalyvauja Tarptautiniuose arfos festivaliuose Maskvoje. Konkurso būdu jis  buvo atrinktas groti X Pasauliniame arfos kongrese (Amsterdamas, 2008). 

 

 

Izmailovas gimė 1974 m. Narvos mieste Estijoje. Jis yra jau trečiosios arfininkų kartos atstovas. Jo senelė Lidija Gordzevič -  arfininkė, nusipelniusi Rusijos artistė, Sankt Peterburgo konservatorijos absolventė. Ji grojo Marijos operos ir baleto teatre, Sankt Peterburgo filharmonijos simfoniniame teatre, dėstė Sankt Peterburgo konservatorijoje, išugdė visą eilę garsių Rusijos arfininkų.

Jo mama – Natalija Izmailova – yra Ukrainos nacionalinio simfoninio orkestro arfos koncertmeisterė, nusipelniusi Ukrainos artistė. Jo sūnus – Artemijus – tęsia šeimos tradicijas, ir yra jau ketvirtosios arfininkų kartos atstovas.

Andresas Izmailovas nuo septynerių mokėsi groti arfa N. Lysenko specialiojoje muzikos mokykloje Kijeve, vėliau studijavo Ukrainos nacionalinėje muzikos akademijoje. Nuo keturiolikos metų pastoviai stažavosi pas prof. Mildą Agazarian Maskvoje.

Nuo 19 m. arfininkas grojo Ukrainos nacionaliniame simfoniniame orkestre, o nuo 21 m.  – Sankt Peterburgo filharmonijos simfoniniame orkestre, vadovaujant garsiajam dirigentui Jurijui Temirkanovui. Su šiuo orkestru Andresas Izmailovas apkeliavo daugelį pasaulio šalių.

Andresas nuolat rengia rečitalius Sankt Peterburgo ir Maskvos salėse, o neseniai grojo Sendajaus mieste Japonijoje. 2007 m. arfininkas koncertavo Europiniame arfos kongrese Kardife (Velsas, D. Britanija), 2008 m. dalyvavo Parish Alvars festivalyje Teimute (D. Britanija).

Andresas Izmailovas muzikinei visuomenei gerai pažįstamas ir kaip kompozitorius, rašantis ypač efektyvius kūrinius arfai. Muzikos leidykla “Adlais” yra išleidusi 8 jo įvairaus stiliaus ir lygio kompozicijas arfai. Pirmasis jų – H-A-R-F-E – buvo atliktas 2005 m. Maskvoje, o 2007 m.  jį išleido leidykla “Adlais”. Vėliau gimė ir buvo išleisti dar 7 kūriniai. Jų tarpe – nuostabioji “Sonatka (in C)”, “Koncertas-Valsas, St.Peterburgas-Viena”, “Artemijui”, ir visa eilė pjesių, dedikuotų sūnui. Taip pat kameriniai kūriniai: “Duo” arfai ir smuikui; “Į saulę” dviem arfoms; “Lopšinė Matildai” ir Antroji sonata “Antikiniu stiliumi” klavesinui arba arfai; “Lopšinė ir choras” iš P. Čaikovskio operos “Jolanta”, aranžuota 3 arfoms. Šį kūrinį Andresas Izmailovas atliko su sūnumi Artemijumi ir Bendžaminu Kreitonu Grifitsu (Benjamin Creighton Griffiths) 10 Pasauliniame arfos kongrese Amsterdame 2008 m. Šį kūrinį taip pat išleido leidykla “Adlais”.

 

Agnė Keblytė gimė 1990 metais Vilniuje. 2009 baigė Nacionalinę M.K.Čiurlionio menų mokyklą, kurioje pradėjo skambinti fortepijonu, o vėliau - nuo 2000 m. mokėsi groti arfa mokytojos Daivos Šlyžienės klasėje. 2007 m. ji buvo priimta į Talentų klasę Ženevos konservatorijoje. Patirtį kaupė ir tarptautiniuose garsių arfos atlikėjų meistriškumo kursuose. Šiuo metu Agnė tęsia studijas Ženevos aukštojoje muzikos mokykloje profesorės Florence Sitruk klasėje.

Nuo trylikos metų Agnė dalyvauja koncertuose, tarptautiniuose festivaliuose Lietuvoje, Vokietijoje, Rusijoje, Šveicarijoje, Anglijoje. Yra grojusi su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Klaipėdos kameriniu ir Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais. Du kartus konkurso būdu arfininkė buvo atrinkta groti IX (Dublinas, 2005) ir X (Amsterdamas, 2008) Pasauliniuose arfos kongresuose.  Ji yra kelių arfininkų konkursų laureatė: 2006 m. III Tarptautinio arfos konkurso Lilyje (Prancūzija) finalininkė, 2007 m. Tarptautinio arfos festivalio Maskvoje laureatė, 2010 m. II Tarptautinio arfos konkurso Segede (Vengrija) nugalėtoja (suaugusių kategorijoje), taip pat jai įteiktas ir specialusis prizas už Ferenco Farkašo kūrinio atlikimą. Prieš porą mėnesių III Tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse „Concurso Iberico“ Madride (Ispanija) kartu su arfininke Joana Daunyte laimėjo 2 vietą.

2007 m. už muzikinius laimėjimus ir Lietuvos vardo garsinimą Agnei Keblytei padėką įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus.

                      Artimiausiu metu Agnė Keblytė yra pakviesta koncertuoti Parish Alvars festivalyje Teimute (D. Britanija) ir prestižiniame Davos muzikos festivalyje „Young artists in concert“ (Šveicarija).

 

 

atgal